poniedziałek, 31 grudnia 2018

Makijaż sylwestrowy - szybki i łatwy do wykonania
Jaki powinien być makijaż sylwestrowy w 2019 roku? Według mnie taki, który sprawi, że będziemy czuły się w nim dobrze, pięknie i wyjątkowo. Niewątpliwie musi być trwały, by nie zniknął z naszej twarzy do samego rana. W sylwestrową noc można zaszaleć z kolorem, błyskiem, brokatem. We wszystkim jednak trzeba zachować "zdrowy" umiar, by istniała równowaga między makijażem, ubiorem i dodatkami. Dla tych z Was, które nie umówiły się na makijaż do wizażystki, mam propozycję makijażu oczu. W swoim looku, to na tym elemencie twarzy skupiam zazwyczaj całą uwagę. 


Makijaż sylwestrowy krok po kroku
/powiększ zdjęcie makijażu/ 


KROK 1 - By cienie utrzymały się na powiece do rana, nie rolowały oraz miały intensywny kolor, używam bazy. Jeśli nie masz w kosmetyczce bazy, możesz sięgnąć po korektor o nietłustej konsystencji lub w ostateczności bardzo delikatny, nietłusty podkład. Bazę delikatnie przypudrowujemy. Powyżej załamania powieki, w miejscu gdzie wyczuwamy kość, aplikuję brzoskwiniowy cień, delikatnie go rozcierając. 

KROK 2 - Sięgam po bordowy kolor, którym pokrywam niemalże całą powiekę, zostawiając jedynie wolną przestrzeń na jej środku. Delikatnie wyciągam również cień pod dolną powiekę. Swobodnie można rozprowadzić go na całej długości (nie zrobiłam tego od razu, bo miałam początkowo inną koncepcję). Blendujemy cienie, by ładnie się ze sobą łączyły i nie tworzyły ostrych krawędzi.

KROK 3 - Na środek powieki, a nawet trochę więcej, aplikuję korektor, by podbić kolor następnego cienia, jaki będę nakładać. 

KROK 4 -  Z palety wybieram połyskujący cień, który będzie pasował do koloru bordowego, aplikuję na nałożony wcześniej korektor.

KROK 5 - Rozcieram matowy cień z połyskującym, by granice ich nakładania stały się rozmyte, a robię to dodając odrobinę koloru bordowego. 

KROK 6 - Czarnym eyelinerem rysuję kreskę na górnej powiece wyciągając ją ku górze. Pod dolnymi rzęsami również rysuję kreskę i delikatnie rozcieram. Linię wodną zaznaczam cielistą kredką. Tuszuję rzęsy. Nie zapomnij o podkreśleniu brwi :)


makijaz sylwestrowy 2019 step by stepTak naprawdę możesz stworzyć makijaż z kolorów, które Tobie się podobają i masz je w swojej ulubionej palecie. W tym makijażu pokazałam tylko prosty wzór - schemat, według którego można szybko wykonać podobny makijaż na Sylwestra i nie tylko. Nie użyłam sztucznych rzęs, ale jeśli masz ochotę, śmiało możesz po nie sięgnąć (lub po kępki rzęs). Jeśli chcesz by oczy wysunęły się na pierwszy plan, rzęsy na pewno w tym pomogą. 

Udanej imprezy sylwestrowej kochani!5 komentarzy: