czwartek, 30 kwietnia 2015

DuoGel - odżywka z aktywatorem keratyny


Moja przygoda z odżywkami do paznokci rozpoczęła się dosyć dawno. Nigdy nie miałam mocnych płytek, które rosłyby piękne i zdrowe. Próbowałam ratować je wieloma preparatami, jednak nigdy efekty nie były zadowalające, a czasem stan moich pazurków ulegał znacznemu pogorszeniu. Bardzo się ucieszyłam, kiedy w moje łapki wpadła zupełnie nieznana mi odżywka. Z drugiej zaś strony byłam pełna obaw, jak moje paznokcie zniosą taką kurację. Dziś będzie o...
 

DuoGel - odżywka z aktywatorem keratyny
Z informacji zamieszczonych na stronie producenta dowiadujemy się, że preparat został stworzony z myślą o poprawie kondycji osłabionych paznokci lub paznokci uszkodzonych mechanicznie. Przeznaczony głównie do odbudowy paznokci rozdwajających się, kruchych i łamliwych.

Odżywkę można stosować na kilka sposobów

 1. Dla wzmocnienia płytki działając profilaktycznie -nanosząc na paznokieć i uzupełniać w miarę potrzeby (bez zmywania) lub stosować pod lakier kolorowy. Nie dłużej jednak niż 3-4 miesiące w jednej serii.
 2. Do zabiegów leczniczych - stosując przez około 3 tygodnie, malując minimalnie 2 razy w tygodniu (zmywając poprzednią warstwę). W celu osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się codzienną aplikację przez okres 1-2 tygodni. 
 3. Do zastosowań "awaryjnych" - po usunięciu akrylu lub przy uszkodzeniach mechanicznych. Należy nakładać 2-3 warstwy co drugi dzień (zmywając wcześniejszą warstwę), aż do osiągnięcia pożądanego efektu. Nie należy stosować dłużej niż 3-4 miesiące.


Preparat dostajemy w kartonowym opakowaniu, na którym znajduje się skład oraz opis, w jaki sposób używać produktu. Wewnątrz jest szklana buteleczka o pojemności 15 ml. Nawet przy codziennym stosowaniu, odżywka wystarczy na wiele aplikacji. Buteleczka zaopatrzona jest w pędzelek, którym wygodnie nanosi się preparat na płytkę paznokcia. 

Jak widzicie na zdjęciu poniżej, konsystencja odżywki jest płynna. Nie należy nabierać jej dużo na pędzelek, bo rozleje się po skórkach. Mała kropelka zdecydowanie wystarczy na jedną płytkę. 

Produkt nie ma pachnieć, tylko działać, więc jego woń jest utrzymana w klimatach "odżywkowo - lakierowo - zmywaczowych". Przy malowaniu nie jest źle, nos znosi zapach spokojnie ;) 

Według zaleceń producenta, nanosimy cienką warstwę odżywki. Wysycha ona całkowicie ok. 5 minut. Przy okazji ładnie wygląda na paznokciach, delikatnie je nabłyszczając.
Stosowanie odżywki DuoGel rozpoczęłam w momencie, kiedy moje paznokcie były w opłakanym stanie - płytka była nierówna, końcówki rozdwajały się mimo ciągłego podcinania na długości, kruszenie się i łamanie były na porządku dziennym. 

Po lewej zdjęcie przed kuracją, po prawej po 3 tygodniach.

Preparat aplikowałam co 2 dni, zmywając poprzednią warstwę. Na początku nie widziałam żadnej różnicy w wyglądzie paznokci. Wiadomo, że odżywka nie zdziała cudów od razu, jednak po ok. tygodniu zaczęłam zauważać, że kondycja moich płytek się poprawia. Paznokcie, które odrastają są ładniejsze, płytka przestaje się falować. Końcówki oczywiście podcinałam systematycznie, by pozbyć się rozwatstwień. 
Na tę chwilę, czyli po 3 tygodniach stosowania (od zaprzestania używania minął już minimum tydzień), nie zaobserwowałam niepokojących rozwarstwień płytki. Stała się ona odrobinę twardsza i mniej podatna na uszkodzenia mechaniczne. Nadmierna kruchość i łamliwość została zatrzymana. 

Podczas używania produktu odpuściłam sobie używanie kolorowych lakierów. 

Za jakiś czas na pewno powtórzę kurację, by doprowadzić swoje paznokcie do takiego wyglądu, o jakim marzę i mam nadzieję, że mi się uda :) Odżywka DuoGel MAR-KOS zaskoczyła mnie pozytywnie. Za duży plus uważam szybkość i skuteczność działania. Nareszcie widzę, że moje pazurki odżywają :)

15 ml odżywki z aktywatorem keratyny DuoGel zakupicie tutaj. Jej cena to 27 zł - naprawdę niewiele, mając na uwadze efekty, jakie przynosi jej stosowanie. Polecam :)Używacie czasem odżywek do paznokci? 
Znacie tę z firmy MAR-KOS?8 komentarzy:

 1. ale mnie zaciekawiłas tym produktem:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak będziesz potrzebowała dobrej odżywki to polecam :)

   Usuń
 2. Wydaje się fajny, szkoda, że nie masz zdjęć paznokci "przed" i "po" kuracji :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja na szczęście nie potrzebuje żadnych odżywek do paznokci, za to przydałby mi się jakiś preparat opóźniający ich wzrost...

  OdpowiedzUsuń
 4. Efekty są i to najważniejsze...u mnie różnie też bywa z paznokciami i często łamią się .

  OdpowiedzUsuń