piątek, 25 września 2015

Co robić, kiedy dopadnie Cię kaszel?


Wraz z nagłym załamaniem pogody, rozszalały się różnego rodzaju infekcje - najczęściej górnych dróg oddechowych. Ogólne rozbicie, osłabienie, podwyższona temperatura ciała, kaszel i katar dotknął już wiele osób. W pierwszym rzucie, w celu załagodzenia owych objawów, stosujemy leki przeciwgorączkowe, lub leki działające synergicznie na kilka objawów choroby. Bardzo często jednak to nie wystarcza, gdy dopada nas suchy, męczący i uporczywy kaszel, przez który nie możemy prawidłowo funkcjonować. Niekiedy nawet, dokucza nam on przez sen i noce są nieprzespane. Czym właściwie jest kaszel? Jest to reakcja odruchowa na podrażnienia zakończeń nerwowych górnych dróg oddechowych. Kaszel suchy jest charakterystyczny dla przebytych infekcji wirusowych i może utrzymywać się aż do 4 tygodni od zakończenia choroby ze względu na podrażnienie błon śluzowych gardła i krtani. Co w takim razie stosować na suchy kaszel, by działało szybko i skutecznie? Bardzo dobrą substancją stosowaną w leczeniu  suchego, drażniącego, nieproduktywnego kaszlu jest bromowodorek dekstrometorfanu, który znajduje się w syropie Vicks MedDex. Szybko się wchłania z przewodu pokarmowego i działa już po około 10-30 minutach od podania, a efekty utrzymują się do 6 godzin. Po upływie tego czasu możemy przyjąć kolejną dawkę. Ma bardzo dobry miodowy smak. Opakowanie zawiera 120 ml produktu, co powinno nam starczyć na całą kurację 3-5 dni. Lek przeznaczony jest dla osób powyżej 14 roku życia.A Wy czym leczycie kaszel? Sięgacie po sprawdzone preparaty, czy wolicie domowe sposoby, by się go pozbyć?


12 komentarzy:

 1. Uwielbiałam, kiedy w chorobie mama smarowała mnie maścią tej firmy. Pamiętasz ją? Tak ładnie pachniała i rozgrzewała:). Syropu nie znam, chyba wolałabym jednak maść - czy jako dorosły, czy też dziecko.
  PS.: Zapraszam do mnie;).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze znam tę maść, o której piszesz :) Używam zawsze, kiedy jestem chora.

   Usuń
 2. Ciekawy produkt, u mnie to różnie bywa, lubię domowe sposoby ale też sięgam po różne syropy polecane przez farmaceutkę. Teraz tyle jest tych syropów, że nie wiadomo co kupować :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zawsze domowe sposoby dają radę. Wybór syropów jest ogromny i faktycznie nie wiadomo, na co się zdecydować ;)

   Usuń
 3. będę pamiętała bo moje gardło przesusza mi się w okresie jesienno zimowym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby w tym roku obyło się bez tych nieprzyjemności.

   Usuń
 4. teraz pogoda za oknami nie ciekawa;/ staram sobie pomagać naturalnymi sposobami... po syropki tez czasami sięgam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja już się pochorowałam, kiedy na dworze było ciepło i trudno mi się wykurować.
   Syropki przy uporczywym kaszlu to podstawa ;)

   Usuń
 5. U siebie i dzieci używam maści rozgrzewającej tej firmy. O syropie nawet nie wiedziałam, że jest ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Kaszel męczy mnie już tak długo, że jutro jadę po syrop i oby ta "przypadłość" szybko minęła.

  OdpowiedzUsuń
 7. Maść z Vicks to najlepsza opcja, gdy już nas rozłoży. Syropu jeszcze nie miałem, ale najgorszy dla mnie jest kaszel spowodowany suchym powietrzem w pomieszczeniach w okresie grzewczym :/

  OdpowiedzUsuń