środa, 16 września 2015

Pielęgnacja kremami dostosowana do wieku.



Zapewne każdy z Was zdaje sobie sprawę jak ważna jest odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry twarzy – zarówno do rodzaju cery, jak i wieku. Im wcześniej zaczniemy stosować kremy przystosowane do naszej skóry, zaczynając  oczywiście od tych nawilżających czy przeciwtrądzikowych,  tym znacznie opóźniamy proces pojawiania się pierwszych zmarszczek. Upływ czasu jest nieunikniony, jednak możemy spowolnić proces starzenia się skóry. Jak zatem zadbać o siebie, by dłużej cieszyć się piękną i gładką twarzą?


Bardzo często sięgamy po pierwsze kremy w wieku około 15 lat. Są to zazwyczaj produkty o działaniu przeciwtrądzikowym – znacznie rzadziej nawilżające. Powoli zaczyna się rozwijać świadomość, jak ważna i znacząca w życiu codziennym jest odpowiednia pielęgnacja twarzy. Na skórze pojawiają się wypryski, które bardzo często dla młodzieży są wstydliwą przypadłością, a co za tym idzie blizny potrądzikowe, których pojawienie się niestety bardzo często odczuwamy także w późniejszych latach. Dlatego warto pamiętać, że w Aptece (bez recepty) dostępne są bardzo dobre, hipoalergiczne kremy na przebarwienia. Ważnym elementem jest również demakijaż, przede wszystkim oczu. Jeżeli jest wykonany niedokładnie, to za dekadę, będziemy zastanawiać się dlaczego nasze rówieśniczki wyglądają znacznie młodziej od nas, nie mają tylu zmarszczek i zniszczonej skóry.


Po etapie z problemami trądzikowymi, czyli około 25 roku życia, warto rozpocząć walkę, która ma na celu opóźnienie pojawienia  się zmarszczek. Przyjmuje się, że po ukończeniu tego wieku, skóra zaczyna w znaczącym stopniu się starzeć – szarzeje, przesusza się, pojawiają się oznaki zmęczenia i pierwsze zmarszczki – często w okolicach oczu i mimiczne. Warto jest wtedy sięgnąć po krem hialuronowy, który ma zarówno działanie nawilżające dogłębne warstwy skóry, jak i przeciwzmarszczkowe. Tego typu produkty najlepiej stosować rano i wieczorem. Należy jednak pamiętać, że najważniejsza jest pielęgnacja przed snem, gdyż w nocy skóra najlepiej się regeneruje i odpoczywa, a składniki zawarte w kremie bez żadnych przeszkód mogą spełniać swoje zadanie. Dodam również, że najlepiej stosować preparaty komplementarnie – czyli jedna seria i jedna firma na dzień i na noc. Zapewnia nam to większą skuteczność. 

Kolejnym etapem, gdzie widoczne są znaczne zmiany na twarzy, jest magiczna 40 – wtedy kończy się „wiek młodzieńczy” i wkraczamy w zaawansowaną dojrzałość. Oczywiście, jeśli od początku stosujemy odpowiednią pielęgnacje, na skórze dopiero obserwujemy pojedyncze, delikatne zmarszczki. Niestety, nie dla wszystkich lata są łaskawe, i w tym momencie należy zacząć stosować mocniejsze kremy przeciwzmarszczkowe dopasowane odpowiednio do wieku(40+, 50+,60+ itd.). Jak już wcześniej wspominałam, bardzo ważne jest, by stosować odpowiednio kosmetyki na dzień i na noc, by ich działanie uzupełniało się, a także pilnować dokładnego demakijażu. Mogą zacząć pojawiać się plamy starcze (głównie w okresie pomenopauzalnym), gdzie dodatkowo zaordynowane jest stosowanie kremów na przebarwienia oraz filtrów SPF chroniących przed  działaniem promieni słonecznych, które mogą powodować namnożenie się plam i wyostrzenie ich koloru.


Stosując odpowiednie kremy do skóry twarzy, przez długi okres możemy cieszyć się zdrowym i promiennym wyglądem, a także zapomnieć na dłużej o upływającym czasie – a co najważniejsze, wyróżniać się piękną buzią pośród swoich rówieśników! 

Bardzo szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji twarzy, w korzystnych cenach, znajdziecie w internetowej Aptece Melissa. Gdzie przesyła jest ekspresowa a produkty pełnowartościowe i sprawdzone.


3 komentarze:

  1. Staram się o tym pamiętać wybierając kremy do twarzy i bardzo sobie cenię produkty skoncentrowane typu serum, oczywiście nie codziennie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Chyba jakoś w wieku ok. 15 lat zaczęłam odczuwać potrzebę stosowania kremu. Nie było wtedy dużego wyboru, więc dłużył mi krem Nivea.

    OdpowiedzUsuń
  3. Co jakiś czas zmieniam kremy i staram się je dostosowywać do potrzeb mojej skóry.

    OdpowiedzUsuń