czwartek, 8 czerwca 2017

Mata do stempli / naklejek - jak jej używać?


Lubicie malować paznokcie, wykorzystując do ich zdobienia różne metody? Ten wpis może Was zaciekawić, szczególnie jeśli jesteście na początku zgłębiania tajników manicure. Sylikonowa mata do stemplowania, jak już sama nazwa wskazuje, służy do wykonywania przy jej pomocy stempelków. Ale zaraz, przecież wystarczy mieć płytkę, odpowiedni lakier i stemplownik? Owszem,jednak tu idziemy o krok dalej, o czym przekonacie się już za chwilę.mata do stempli aliexpress silikonowa
Co jest potrzebne do wykonania stempla / naklejki na macie? 

 1. Top coat lub bezbarwny lakier do paznokci
 2. Zmywacz do paznokci i płatki kosmetyczne
 3. Lakiery do stempli i stemplownik
 4. Płytki z wzorami
 5. Farbki, zwykłe lakiery do paznokci w różnych kolorach
 6. Precyzyjne pędzle
mata do stemplowania silikonowa


Jak wykonać naklejkę krok po kroku?


Na wybrany obszar maty (najprościej na narysowany paznokieć) nakładamy warstwę bezbarwnego lakieru. Czekamy aż wyschnie. 
silikonowa mata do stemplowania


Odciskamy na stemplowniku wybrany wzór przy pomocy lakieru do stempli (w dowolnym odcieniu). Ja używam KADS, bo są świetnie napigmentowane i niezawodne. W miejscu, gdzie nałożony został bezbarwny lakier, stawiamy stempel. 

mata do malowania paznokci


Zaczynamy zabawę z kolorowaniem odbitego wzorku. Ważne jest, by pędzelek był cieniutki i precyzyjny. Ja używam do tego celu pędzla Bqan. Póki co najwygodniej koloruje mi się zwykłymi lakierami.


silikonowa mata do stempli stemplowania malowania paznokci


Po wyschnięciu lakierów, odklejam powstałą naklejkę z maty (schodzi bez problemu). Można też pokryć ją jeszcze jedną warstwą bezbarwnego lakieru, choć nie jest to konieczne. Naklejam stroną kolorowaną do paznokcia, na mokry lakier / w przypadku hybryd top. 


naklejki na paznokcie hybrydowe

Tak prezentuje się wykonana przeze mnie naklejka. Wiadomo, że w miejscu, gdzie użyłam czarnego lakieru do stemplowania, nie ma mowy o pokolorowaniu go innym odcieniem. Chciałam jedynie pocieniować kolorem wzorki. Na Minionku, którego widzicie poniżej, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Można go bez problemu pokolorować :)


jak zrobić naklejki na paznokcie


Za każdym razem postępujemy analogicznie do podanej powyżej instrukcji. Proste? Bardzo! Nie musimy aż tak dokładnie kolorować stempli. Na zdjęciach są one wielokrotnie powiększone, dlatego widać niedociągnięcia. W rzeczywistości mają rozmiar idealny na paznokcia i prezentują się idealnie ;) Mata umożliwia także tworzenie własnych wzorów / naklejek, a ogranicza nas w tym jedynie wyobraźnia. 

minionki naklejki na paznokcie

Mata do stemplowania wykonana jest z silikonu i odporna na działanie środków chemicznych typu zmywacz do paznokci, aceton, cleaner. Można nakładać na nią lakiery, mieszać dowolnie ze sobą kolory, wykonywać stemple i inne zdobienia. Na macie znajdują się rysunki (wzory), które ułatwiają pracę. To przydatna podkładka przy wykonywaniu manicure. Nic złego się z nią nie dzieje. Nie niszczy się, łatwo się czyści i pozostaje cały czas w stanie idealnym.  

Swoją matę do stemplowania kupiłam na Aliexpress (Silicone Stamping Mat) za ok.12 zł. Ta wersja ma rozmiar 40x30. Są też inne wersje mat. Był to zdecydowanie dobry wybór. A malowanie wzorków (nie tylko kolorowanie stempli), jest niesamowicie wciągające! Używaliście maty do stemplowania? 

7 komentarzy:

 1. wow, super sprawa, jeśli chodzi o gadżety do paznokci to jestem trochę w tyle

  OdpowiedzUsuń
 2. to wszystko tak ladnie i prosto wyglada, a jak mam sie wziac za stemple itd to dostaje goraczki, to nie dla mnie :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Maty nie używam...ale świetnie Ci to wychodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mata wygląda ciekawie i w sumie kusi mnie, ale co do stempli to ciągle jeszcze nie wiem jak to sie robi :D musiałabyś mi pokazac na żywo :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja mam ta matę chyba z pół roku i użyłam może raz;d

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie to fajne! Nie wiedziałam, ze są takie gadżety :)

  OdpowiedzUsuń